Blog > Komentarze do wpisu
Inwestowanie w siebie

Co jest najcenniejszym zasobem każdego człowieka? Otóż on sam. Dom, samochód, nawet rodzinę można niestety stracić, ale nie samego siebie. To znaczy oczywiście też można, tylko wtedy to już będzie nam naprawdę wszystko jedno.

Dlatego najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie. Zwiększanie i podtrzymywanie swoich możliwości zarobkowania. Po pierwsze możemy to osiągnąć poprzez nabywanie nowej, cenionej na rynku, wiedzy, umiejętności itp. Po drugie poprzez utrzymanie fizycznej możliwości zarobkowania, do czego konieczne jest zachowanie zdrowia.

Oczywiście nie znaczy to że mamy bezkrytycznie podchodzić na przykład do zapisywanych nam leków. Często mają tańsze zamienniki. A już zwłaszcza krytycznie powinniśmy podchodzić do różnych nie-zapisywanych „suplementów diety”.

Natomiast zdecydowanie nie warto oszczędzać na wizytach u lekarza, opiece dentystycznej, niezbędnych lekach. Warto też zadbać o zdrowie wydając nawet trochę więcej na zdrowe odżywanie czy na uprawianie jakiegoś sportu (wiele sportów można uprawiać za darmo lub prawie za darmo).

poniedziałek, 08 marca 2010, marcinhorala

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/03/10 08:05:34
Bardzo mi odpowiada takie podejscie, dlatego jesli tylko moge, staram sie nie oszczedzac na jedzeniu, sporcie czy lekarzach.
Po prostu nie nalezy patrzec na te sprawy jak na "wydatki", tylko jak na "inwestycje".
-
2010/03/10 08:35:41
O ile przez "oszczędzanie" rozumiemy rezygnację/pogorszenie jakości usług np. lekarskich. Bo np. sport może być workiem bez dna (patrz - narty, kitesurfing, siłownia itp.) podczas gdy podobny efekt dla zdrowia można osiągnąć za cenę piłki albo pary butów. Albo jedzenie - nie warto oszczędzać jedząc jakąś tanią padlinę - ale np. ograniczenie jedzenia poza domem też jest oszczędnością i nawet zazwyczaj wpływa prozdrowotnie.
-
2012/11/15 11:46:02
Tez jestem za. Inwestycja w siebie to jedyna rzecz która na pewno się zwróci. Wcześniej czy później jest jak swego rodzaju remarketing raz już jak zainwestujesz to zawsze będzie to do Ciebie wracało:)
-
2015/01/21 10:46:33
Hej, a powiedz mi, bo widzę, że się interesujesz tematem, więc może możesz coś poradzić. Czy myślisz, że sprzedaż gotowych spółek to jest dobry pomysł na inwestowanie? A może możesz o tym coś więcej napisać, bo podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą zainteresowaną tym tematem. Pozdrawiam.